Zabytki i przyroda

Parki w Warszawie

Czy czujecie się wyczerpani ciągłym zgiełkiem miasta? Odkryjcie warszawskie obszary zieleni, idealne do rozłożenia koca piknikowego. Przeczytajcie nasz artykuł i zapoznajcie się z zestawieniem najbardziej urokliwych parków w Warszawie!

Wilanów – Pałac Króla Jana iii w Wilanowie

Warto poświęcić czas na dokładne zwiedzanie otoczenia barokowego pałacu w Wilanowie. Nie ograniczaj się do francuskiego ogrodu przy pałacu, ale eksploruj jeszcze dalej. To rozległe miejsce pełne jest fascynujących, naturalnych zakątków. Bilety są w cenie 5 zł.

Jeśli zastanawiacie się, co zobaczyć w Warszawie to pałac w Wilanowie jest jednym z miejsc, które zdecydowanie warto dopisać do swojej listy!

Park Rydza Śmigłego

Rekomendujemy spacer wzdłuż Skarpy Wiślanej, unikalnej przestrzeni zielonej ciągnącej się kilometrami przez miasto, utworzonej po drugiej wojnie światowej. Aby dostać się do parku, zalecamy zejście malowniczymi schodami z Placu Trzech Krzyży (obok hotelu Sheraton). Na dole schodów czekają na was dwie wspaniałe restauracje: 'Dyletanci’ na lunch i 'Na Lato’ na wieczorne spotkania.

Łazienki Królewskie

Nie można przegapić tego pięknego miejsca położonego w centrum Warszawy. Szczególnie zachęcamy do spacerów po dzikiej części parku oraz udziału w Koncertach Chopinowskich, które odbywają się każdą niedzielę o godz. 12 i 16 pod pomnikiem Chopina, w sezonie letnim. W najbliższym czasie zostanie otwarta nowa palarnia, gdzie będzie można zobaczyć między innymi Królewską Manufakturę Żakardów.

Łazienki Królewskie to jednak nie tylko piękny park, ale jedno z ważnych muzeów w Warszawie.

Pole Mokotowskie

“Central Park” w Warszawie, czyli największy obszar rekreacyjny w mieście. Mimo iż nie jest zabytkowy ani nie wyróżnia się niezwykłą zielonością, to idealnie nadaje się do organizowania pikników, jazdy na rolkach oraz innych aktywności sportowych.

Ogród Krasińskich

Po niedawnym odnowieniu, poprawie bezpieczeństwa i nieco wzmocnieniu, stanowi ono teraz centrum Warszawy. To doskonałe miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu pobliskiego muzeum POLIN.

Kępa Potocka

Jest to sytuacja podobna do tej w Polu Mokotowskim, z jednym wyjątkiem – tutaj można dodać do listy różnorodnych zajęć także pływanie kajakiem. W parku można zobaczyć neon Maurycego Gomulickiego „Światłotrysk” (ten z różowymi pęcherzykami szampana). Warto również skorzystać z okazji i przejść się po urokliwych uliczkach Żoliborza.

Park Skaryszewski

Jest to jeden z parków, które szczególnie cenią sobie odwiedzający, stworzony na początku XX wieku z zamiarem prezentacji fauny z różnych obszarów Polski. Można tam także podziwiać urokliwe rzeźby parkowe w stylu art deco. Skaryszak jest częścią większego kompleksu zieleni, który obejmuje sąsiednie Kamionkowskie Błonia Elekcyjne oraz ogrody działkowe.

Królikarnia

Jest to park w stolicy Polski, który harmonijnie łączy elementy kulturalne i naturalne. Wewnątrz pałacu z XVIII wieku znajduje się filia Muzeum Narodowego, gdzie odbywają się regularne wystawy o wysokim standardzie artystycznym.

Ogród Saski

Historyczny, barokowy obiekt, ale o nietuzinkowej, lekkiej atmosferze. Wspaniała fontanna znajduje się w centralnej części, mnóstwo ławek, można prowadzić tu psy na spacer. Zachęcamy także do odwiedzenia pobliskiej Galerii Zachęta.

Park Kultury w Powsinie

To jest doskonała lokalizacja na weekendowy wypad. Będziecie się czuć jak w ośrodku na przedmieściach. Na miejscu znajduje się amfiteatr, możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego, stoły do gry w szachy na świeżym powietrzu, basen oraz bary serwujące jedzenie z grilla. Zaraz obok znajduje się Ogód Botaniczny. Dojazd z centrum jest możliwy autobusem miejskim nr 509.

O mnie słów kilka

Teksty

Cześć, jestem Hubert Piasecki i mieszkam w samym sercu Warszawy. Uwielbiam odkrywać nowe, fascynujące miejsca w naszej stolicy i dzielić się nimi z Wami. Jeśli szukacie sprawdzonych fachowców w różnych branżach, to śmiało pytajcie - chętnie podsunę Wam namiary na najlepszych specjalistów w mieście!