Program wydarzeń

  • Spacer
  • Wykład
  • Muzyka
  • Warsztaty

Program wydarzeń

NIEPODLEGŁA Z PRZYTUPEM

06.11.2018 - 17.11.2018
Organizator: Miłośnicy Warszawy i Mazowsza

NIEPODLEGŁA Z PRZYTUPEM

06.11.2018–17.11.2018

Organizator: Miłośnicy Warszawy i Mazowsza

"Niepodległa z przytupem” to projekt będzie związany z tańcem, zabawą i muzyką w XX-leciu międzywojennym i dziś. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z rozrywkami naszych przodków i z głównymi celebrytami dawnych czasów. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spróbowania swoich sił w tańcu, który pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno - flamenco.

Projekt będzie się składał z 4 wydarzeń:

6 listopada godz. 18:30 - prelekcja Jak to dawniej na balach bywało

10 listopada godz. 18:30 - warsztaty flamenco

13 listopada godz. 18:30 - prelekcja Jak się bawiono w II Rzeczpospolitej

17 listopada godz. 11:00 - spacer Tanecznym krokiem przez Niepodległą

 

 

Prelekcja "Jak to dawniej na balach bywało” zabierze nas w historię o balach dawnych czasów. Opowie o tym, jak organizowano bale, czym się kierowano przy wyborze daty, dlaczego wodzirej był tak ważny, jak się ubierano, co tańczono....

Na warsztatach flamenco uczestnicy będą mieli okazję do spróbować swoich sił w tupaniu i wyczuciu rytmu. Warsztaty będą prowadzone przez doświadczoną tancerkę flamenco i instruktorkę Urszulę Stachyrę.

Prelekcja „Jak się bawiono w II Rzeczpospolitej” to historia o tym gdzie bawiła się II RP i gdzie spędzali czas wielbiciele lekkiej muzyki. Gdzie znajdowały się miejsca, w których się bywało i "na kogo" chodziło się do teatru czy kabaretu.

Spacer „Tanecznym krokiem przez Niepodległą” to okazja do zobaczenia gdzie się mieściły miejsca związane ze sztuka poważną, jak i lekką muzyką. Kabarety, teatry, kawiarnie... Gdzie wypadało bywać, a gdzie lepiej, żeby nas nie widziano.

Prelekcje i warsztaty odbędą się w Studio Flamenco (ul. Zakrzewska 24).

Spacer startuje spod Pałacu Jabłonowskich na pl. Teatralnym.

Udział w projekcie bezpłatny.