Program wydarzeń

  • Koncert

Program wydarzeń

KONCERT "NIEPODLEGŁA - WOLNA - NASZA"

11.11.2018
Organizator: Klub Inteligencji Katolickiej

KONCERT "NIEPODLEGŁA - WOLNA - NASZA"

11.11.2018 18:45

Organizator: Klub Inteligencji Katolickiej

Zapraszmy na uroczysty koncert Niepodległa-Wolna-Nasza, który odbędzie się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W programie koncertu znajdzie się "Msza Polska" Jana Maklakiewicza (1944) do słów Marii Szpyrkówny oraz najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne w opracowaniach na chór mieszany.

Wykonawcy: Barbara Zamek - sopran, Adam Hrynkiewicz - organy, chór kameralny "Ars Cantata" pod dyrekcją Anny Celmer-Falkiewicz.CHÓR KAMERALNY "ARS CANTATA": istnieje od 1986 roku jako sekcja Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. W repertuarze chóru znajdują się sakralne i świeckie utwory kameralne a cappella, polskie i obce, z różnych epok. Zespół ma w swoim dorobku wykonania dużych form muzycznych, w tym z towarzyszeniem orkiestry, np. Gloria Antonio Vivaldiego, Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, Requiem Gabriela Fauré. 


ANNA CELMER-FALKIEWICZ, dyrygent
Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Bogdana Goli. Studiowała również na Wydziale Wokalnym tej samej uczelni. W latach 2000-2005 oraz ponownie w 2012 roku objęła stanowisko dyrygenta chóru „Ars Cantata”. Od 2004 do 2010r. prowadziła, jako kierownik artystyczny i solistka, autorski Zespół Wokalny „Alterno” przy Katedrze Polowej WP. Z zespołami tymi zdobyła ponad 20 czołowych nagród na konkursach chóralnych międzynarodowych i krajowych. Na swojej drodze artystycznej spotkała wielu wybitnych artystów, pracowała m.in. z prof. Stefanem Stuligroszem, Jackiem Kaspszykiem, Michałem Lorencem, Krzesimirem Dębskim. Prowadzi również działalność pedagogiczną ( warsztaty, kursy) oraz rozwija muzyczne talenty najmłodszego pokolenia.
BARBARA ZAMEK, sopran. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina pod kier. Bożeny Betley, a w 2014 Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie śpiewu solowego Claudii Visci. Ma w swoim dorobku wiele ról począwszy od oper barokowych po prawykonania oper współczesnych. Występowała m. in w Opéra de Lyon, Neue Oper Wien, Operze Bałtyckiej i Warszawskiej Operze Kameralnej. Brała również udział w festiwalach operowych, m. in. Soirées Lyriques de Gigondas i Escales Lyriques we Francji, oraz na Festiwalu Oper Barokowych Dramma per musica w Warszawie ii na Festiwalu Warszawska Jesień. Repertuar artystki zawiera również utwory oratoryjne oraz liczne pieśni. Otrzymała nagrodę specjalną na Konkursie Johannes'a Brahms'a w Pörtschach (Austria) oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Sofii. Była również finalistką Międzynarodowego Konkursu Muzyki Barokowej im. Anotnio Cesti w Innsbrucku.


ADAM HRYNKIEWICZ, organy. Ukończył szkołę muzyczną II stopnia w Olsztynie w klasie organów prof. Daniela Dramowicza oraz Diecezjalne Studium Organistowskie. Studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej skończył z wyróżnieniem. Jest również absolwentem międzywydziałowego Studium Kształcenia Słuchu na Akademii Muzycznej - dziś już Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Od kwietnia 2000 roku pełni funkcję organisty w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. W lutym 2010 r. Adam Hrynkiewicz został odznaczony brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, a w grudniu 2012 r. medalem „Milito pro Christo”.