Program wydarzeń

  • Inne

Program wydarzeń

GRA O NIEPODLEGŁOŚĆ | GRA HISTORYCZNA

06.10.2018
Organizator: Stowarzyszenie Harcerskie, SHK „Zawisza” – Federacja Skautingu Europejskiego, ZHP, ZHR

GRA O NIEPODLEGŁOŚĆ | GRA HISTORYCZNA

06.10.2018 11:00 –14:45

Organizator: Stowarzyszenie Harcerskie, SHK „Zawisza” – Federacja Skautingu Europejskiego, ZHP, ZHR

Wszyscy – ci młodzi ciałem i ci młodzi duchem – mile widziani są w grze miejskiej organizowanej w ramach projektu Tworzymy Niepodległą! Zabierz znajomych, rodzinę, sąsiadów i przyjdź na grę!

Organizatorzy przewidzieli dwie możliwości udziału: w grze spacerowej oraz grze młodzieżowej. 

Gra spacerowa: przeznaczona dla grup od 2 do 25 osób, bez limitu wiekowego (również dla rodzin, dzieci i zespołów wielopokoleniowych). Będzie idealnym urozmaiceniem sobotniego spaceru po mieście. W wyznaczonych miejscach na uczestników będą czekać harcerze, przybliżający wydarzenia historyczne i przedstawiający zadania do wykonania. Uczestnicy sami decydują, ile zadań chcą wykonać, w jakim czasie (11:00-14:00) i w jakiej kolejności, jednak dopiero po wykonaniu 3 zadań mogą odebrać nagrodę za udział w grze.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – GRUPA SPACEROWA 

Prosimy o zapisywanie się przez formularz do 4.10! Można zapisać się również w dniu gry (do 13:30) w jednym z punktów rejestracji przy wejściach do Ogrodu Saskiego i Ogrodu Krasińskich. Podczas zakończenia gry na pl. Piłsudskiego około godziny 14:00 wszyscy uczestnicy ustawią się w kształt współczesnych granic Polski i zrobimy pamiątkowe zdjęcie z lotu ptaka.


Gra młodzieżowa: przeznaczona dla grup młodzieży w wieku 11-17 lat, w tym dla zastępów harcerskich. Grupy mogą liczyć od 4 do 8 osób. Uczestników czeka wiele wyzwań, w tym współpraca i rywalizacja z innymi uczestnikami. Rejestracja jest możliwa poprzez wypełnienie formularza do 4.10 oraz (do wyczerpania miejsc) oraz w dniu gry o godzinie 10:45 w rejestracji przy ul. Senatorskiej 35.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – GRUPA MŁODZIEŻOWA

Podczas gry uczestnicy będą zdobywać fragmenty liny, które na zakończenie gry (około godziny 14:00 na pl. Piłsudskiego) stworzą linię graniczną: zostaną związane i wszyscy ustawią się wraz nimi w kształt współczesnych granic Polski. Zostanie to uwiecznione na pamiątkowym zdjęciu z lotu ptaka.

Zakończenie jest wspólne dla obu gier.

Wydarzenie jest współfinansowane przez m.st. Warszawę i realizowane w ramach Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020".