Program wydarzeń

  • Warsztaty
  • Spacer

Program wydarzeń

POZNAJMY HISTORIĘ MARSZAŁKOWSKIEJ

22.09.2018 - 12.10.2018
Organizator: Fundacja Metamorfozy

POZNAJMY HISTORIĘ MARSZAŁKOWSKIEJ

22.09.2018–12.10.2018

Organizator: Fundacja Metamorfozy

Obchody 100-lecia Niepodległości Polski są dobrą okazją do przypomnienia historii ulicy Marszałkowskiej oraz wyróżnienia jedynej kamienicy ze 100-letnią historią, która zachowała się po prawej stronie ulicy, pod numerem 81. W trakcie spacerów i warsztatów składających się na projekt Poznajmy historię marszałkowskiej warszawiacy będą mogli przypomnieć sobie historię głownej warszawskiej ulicy i jej okolic. 

Wszyscy warszawiacy, szczególnie zaś mieszkańcy kamienicy i okolic, mile widziani są na spacerze historycznym połączonym z gawędą o historii Marszałkowskiej i kamienicy pod numerem 81 oraz pokazie starych zdjęć. Na chętnych czekają także spotkania warsztatowe, których celem jest przygotowanie historii kamienicy w formie krótkiego filmu prezentującego wybrane zdjęcia z okresu międzywojennego i powojennego opatrzone komentarzem przygotowanym przez uczestników spotkań.


SPACERY: 
Historyczne spacery po Marszałkowskiej, zwieńczone gawędą i pokazem zdjęć ulicy z okresu międzywojennego i powojennego na dużym ekranie w lokalu Funacji Metamorfozy przy ul. Marszałkowskiej 81/20

  • 22 września 11:00
    Zbiróka przy rogu Marszałkowskiej i Królewksiej (przy kamieniu pamiątkowym w pobliżu biurowca Saski Business Part).
     
  • 6 października 11:00
    zbiórka przy Rogatce pl. Unii Lubelskiej (Rogatka wschodnia, bliżej ulicy Bagatela)

 

WARSZTATY HISTORYCZNO-FOTOGRAFICZNE
W trakcie warsztatów mieszkańcy i uczestnicy będą dzielić się zapamiętanymi historiami związanymi z ulicą Marszałkowską i kamienicą pod nr 81 oraz wybierać zdjęcia do filmu, montować prezntację multimedialną i przygotowywać komentarze do zdjęć. 

3, 5, 10 i 12 października o godzinie 14:30 w lokalu przy Marszałkowskiej 81/20