Program wydarzeń

  • Warsztaty
  • Koncert
  • Spacer

Program wydarzeń

LEŚNE PIEŚNI HISTORII

14.10.2018
Organizator: Chór Kohezja z Bielańskiego Ośrodka Kultury

LEŚNE PIEŚNI HISTORII

14.10.2018 11:00 –16:00

Organizator: Chór Kohezja z Bielańskiego Ośrodka Kultury

Niezwykłe, pełne muzyki i opowieści wydarzenie szykuje się dla mieszkańców Wólki Węglowej i wszyskich chętnych do przybycia warszawiaków. W atmosferze współnego świętowania niepodległości uczestnicy odwiedzą Kampinos z lokalnym przewodnikiem, wysłuchają koncertu, by potem – przy ognisku – spotkać się z uczestnikami wydarzeń drugiej wojny światowej i wraz z nimi zanucić patriotyczne pieśni. 

11.00 Spotkanie w Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury ul. Estrady 112.*
11.30 Wyjście do Kampinosu z lokalnym przewodnikiem.
12.15 Interaktywna lekcja historii przy „ Mogile przy Uroczysku Opaleń”
12.45 Mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Kohezja.
13.15 Przejście na Polanę Opaleń: rozpalenie ogniska, przy który wspólnie wszyscy śpiewamy pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitarzysty. Rozmowy z przybyłymi starszymi mieszkańcami, którzy pamiętają wydarzenia z okresu drugiej wojny. Prosimy o przyniesienie ze sobą prowiantu na ognisko, będzie możliwość pieczenia kiełbasek.
16.00 Zakończenie

* W przypadku intensywnych opadów deszczu wydarzenie rozpocznie się o godzini 14:00 i w całości odbędzie się w filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Estrady 112. Interaktywna lekcja historii prowadzona przez lokalnego przewodnika zostanie połączona z mini koncertem chóru Kohezja. Po tym nastąpi wspólne śpiewanie pieśni i wspominanie wydarzeń z okresu drugiej wojny światowej.