Program wydarzeń

  • Warsztaty

Program wydarzeń

MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA

25.09.2018
Organizator: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla

MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA

25.09.2018 17:30

Organizator: Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla

Z okazji przypadających w ostatnim tygodniu września Warszawskich Dni Seniora, gorąco zachęcamy Seniorów (lecz nie tylko!) do udziału w warsztatach teatralno-literackich, dla których inspiracją była najnowsza książka Cezarego Harasimowicza Mirabelka – historia kiełkującej stolicy. 

To, co przetrwało to pamięć o ludziach, którzy wtedy żyli (..) Drzewa towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Poznawały historię kraju poprzez uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności. Tę pełną nadziei, wiary i miłości historię kilku pokoleń opowiada rosnąca na warszawskich Nalewkach mirabelka – to słowa z tej właśnie książki. 

Niesie ona ze sobą uniwersalną prawdę – nasz los nieodzownie łączy się z historią osób których spotykamy, żyjących obok nas, na jednym podwórzu, w jednym bloku, dzielnicy, mieście. 
Poznajmy wspólnie prawdziwe losy niezwykłego drzewa, które było świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii Warszawy.

Poprzez ćwiczenia teatralne, w kreatywny sposób spojrzymy na losy pokoleń Polaków, ale i na nasze własne historie, które splatają się tworząc niepowtarzalną sieć zależności, relacji i uczuć. 
Warsztaty poprowadzi Zofia Bardzińska, pracownik Biblioteki, teatrolog, studentka pedagogiki teatru. 


WSTĘP WOLNY