Program wydarzeń

  • Wystawy
  • Warsztaty
  • Spektakl
  • Dla dzieci

Program wydarzeń

DROGI NIEPODLEGŁEJ NA KERCELAKU

08.09.2018
Organizator: Mieszkańcy Woli i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

DROGI NIEPODLEGŁEJ NA KERCELAKU

08.09.2018

Organizator: Mieszkańcy Woli i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Zapraszamy do odwiedzenia „Dróg Niepodległej” na Kercelaku! 


To niezwykła inicjatywa, w której skład wchodzi: 

Wystawa (8 września – 31 grudnia)
„Bohaterowie polskiej niepodległości” – wystawa prezentuje sylwetki osób, które działały na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Znajdziemy tu informacje na temat Wincentego Witosa, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego, Stefanii Sempołowskiej, Kazimierza Sosnkowskiego, Józefa Hallera, Wojciech Korfantego, Ignacego Daszyńskiego i oczywiście Józefa Piłsudskiego. Na jednej z tablic pokazujemy także życie zwykłych bezimiennych legionistów, którzy oddawali życie za to abyśmy mogli żyć w wolnym Państwie. Na naszej wystawie zobaczymy także Warszawę doby Legionów.

Wydarzenia 8 września: 
13.30 Królewskie Korony – warsztaty plastyczne dla dzieci

15.30 „Warkocz królewny Wisełki” – spektakl powstały na podstawie legendy autorstwa Marty Juzy-Jakubowskiej przybliży pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Dzieci będą miały okazję współkreować przedstawiony świat a sceneria i stroje z epoki przodków będą cenną lekcją historii.

16.30 „Herby, tarcze, korony” – Dzieci uczestniczące w zajęciach będą miały okazję zapoznać się z wyglądem herbów jakimi posługiwali się nasi przodkowie. Na warsztatach plastycznych wspólnie stworzymy tarcze rycerskie z herbami. Natomiast wszystkie królewny i królewicze przyozdobią swoje głowy samodzielnie wykonanymi koronami. Na najmłodszych będą czekały kolorowanki z bohaterami polskich legend.  

16.30 Film niemy z 1929 roku pt. "Mocny Człowiek" w reż. Henryk Szaro

Ilustracja wprowadzająca: kadr z filmu „Mocny człowiek”