Program wydarzeń

  • Książka
  • Spotkanie

Program wydarzeń

SPOTKANIE Z BEATĄ CHOMĄTOWSKĄ

12.06.2018
Organizator: Bemowskie Centrum Kultury

SPOTKANIE Z BEATĄ CHOMĄTOWSKĄ

12.06.2018 19:00

Organizator: Bemowskie Centrum Kultury

Beata Chomątowska przygląda się blokom bez uprzedzeń, z ciekawością reportera, z dociekliwością badacza. „Betonia. Dom dla każdego” nie jest jednak sentymentalną podróżą przez polskie, niemieckie i brytyjskie osiedla. 

To opowieść o idei masowego budownictwa, o świetlanych szklanych domach przemienionych to w slumsy, to w luksusowe apartamentowce. To przede wszystkim brawurowa próba ukazania bloków takimi, jakie są naprawdę – małych światów, które wywarły ogromny wpływ na historię współczesnej architektury. 

Rozmowę poprowadzą Justyna Suchecka i Natalia Szostak z „Krótkiej Przerwy”. 

Beata Chomątowska – pisarka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”. Autorka książek: „Stacja Muranów”, „Pałac. Biografia intymna”, „Lachert i Szanajca. Architekci awangardy” oraz „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie”. Za „Stację Muranów” otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej oraz była nominowana do Nagrody im. Jerzego Turowicza i Gwarancji Kultury.

WSTĘP WOLNY 

Spotkanie jest częścią cyklu spotkań z polskimi pisarkami organizowanego w ramach programu „Warszawa, stolica wolności” z okazji 100-lecia obchodów odzyskania niepodległości oraz 100-lecia przyznania kobietom praw wyborczych.