Program wydarzeń

  • Koncert

Program wydarzeń

W HOŁDZIE WOLNOŚCI | KONCERT

15.05.2018
Organizator: Dzielnica Śródmieście

W HOŁDZIE WOLNOŚCI | KONCERT

15.05.2018 18:00

Organizator: Dzielnica Śródmieście

Rada i Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 15 maja odbędzie się uroczysta sesja Rady Dzielnicy Śródmieście połączona z koncertem "W hołdzie Wolności".

Również z tej okazji prof. dr hab. Andrzej Piasecki wygłosi referat „Polski samorząd terytorialny na tle przemian lat 1918–2018”. Gala odbędzie się we wtorek 15 maja w Warszawskim Domu Technika "NOT", ul. Czackiego 3/5 o godzinie 18.00 w sali A.


Bezpłatne zaproszenia na koncert można otrzymać od poniedziałku 30 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, stanowisko informacyjne na parterze, w godzinach pracy urzędu (do wyczerpania zaproszeń).

Bezpłatne zaproszenia na koncert można otrzymać w Urzędzie Dzielnicy Śródmiescie m.st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, stanowisko informacyjne na parterze, w godzinach pracy urzędu (do wyczerpania zaproszeń).

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze piosenki patriotyczne i wolnościowe m.in. „Wojenko, wojenko...", „Deszcz, jesienny deszcz”, „Piosenka o mojej Warszawie”, „Pałacyk Michla”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Biały krzy­ż”, „Nim wstanie dzień”, „Mury”, „Nie pytaj o Polskę”. Zaś o ich doskonałe wykonanie zadbają znakomici artyści:


Nula Stankiewicz, Agnieszka Wilczyńska – śpiew,
Andrzej Jagodziński– fortepian, akordeon, aranżacje,
Janusz Strobel – gitara,
Robert Majewski – trąbka,
Adam Cegielski – kontrabas,
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.


Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Polskie Radio "RDC", gazeta "Południe" oraz gazeta "Życie Śródmieścia".